Koulutuksen sisältö suunnitellaan yhdessä asiantuntevan kouluttajan kanssa, jotta se vastaa osallistujien tarpeisiin ja ajankohtaisiin teemoihin. Koulutuksessa on syvennytty aiemmin muun muassa valmistelijan ja esittelijän oikeudelliseen vastuuseen, riittävään valmisteluun, tuleviin lainsäädäntöuudistuksiin ja uusiin ohjeistuksiin.
Koulutus tarjoaa ajankohtaista ja käytännönläheistä tietoa, joka tukee valmistelijoita ja esittelijöitä arkisissa työtehtävissään. Osallistuminen vahvistaa osaamista muun muassa oikeudellisista vastuista ja valmistelun laadusta, ja antaa mahdollisuuden jakaa kokemuksia sekä oppia muilta samassa roolissa toimivilta. Organisaation näkökulmasta koulutukseen osallistuminen tukee hyvän hallinnon toteutumista, parantaa päätöksenteon laatua sekä vahvistaa henkilöstön osaamista.
Ilmoittauduthan 26.8. mennessä.
Vielä ehdit ilmoittautua mukaan!
Lisää alan kiinnostavimpia koulutuksia täältä
Hinnat
Hinta on 240 € + voimassaoleva alv / hlö
Jos organisaatiostanne osallistuu 4 henkilöä tai enemmän, hinnoittelu on seuraavan portaikon mukainen:
4–10 hlöä, hinta yhteensä 960 € + alv
11–20 hlöä, hinta yhteensä 1600 € + alv
21–30 hlöä, hinta yhteensä 2000 € + alv
31–40 hlöä, hinta yhteensä 2400 € + alv
41–50 hlöä, hinta yhteensä 2600 € + alv
51–60 hlöä, hinta yhteensä 2800 € + alv
61-70 hlöä hinta yhteensä 3000 € + alv
71-100 hlöä hinta yhteensä 3200 € + alv
101 tai enemmän, hinta yhteensä 3400 € + alv
Hinta sisältää opetuksen ja sähköisen materiaalin. Hintaan lisätään laskutuslisä (5 € + alv).
Ilmoittautumisen peruutus
Voit perua osallistumisesi maksutta 20.8.2025 saakka. Veloitamme tämän jälkeen tehdyistä peruutuksista 50 % osallistumismaksusta. Jos peruutusta ei tehdä ollenkaan, laskutamme koko osallistumismaksun. Mikäli olet estynyt osallistumaan, voit ilmoittaa toisen osallistujan organisaatiostasi tilallesi.
Kenelle
Koulutus on suunnattu ensisijaisesti kuntien ja kuntayhtymien valmistelijoille ja esittelijöille.